Home » Dzieci 5-6 lat

Dzieci 5-6 lat

Zajęcia odbywają się w małych grupach rówieśników od 5 do max 8 osób.

Jak uczymy dzieci w wieku 5-6 lat w Play& Say Academy

Dzieci w wieku 5-6 lat uczą się języka angielskiego najszybciej i najskuteczniej w sposób naturalny, podczas zabawy, śpiewania piosenek, wykonywania różnych czynności, oglądania i kolorowania obrazków. Ich możliwości koncentracji są większe niż w przypadku dzieci młodszych, dlatego zajęcia mogą trwać dłużej, pod warunkiem, iż są urozmaicone i prowadzone dynamicznie.

  • Ciekawe rekwizyty specjalnie dobrane do tematyki poszczególnych zajęć  działają stymulująco na wyobrażnię  i podtrzymują zainteresowanie dzieci przyswajaniem języka angielskiego.
  • Naklejki, kolorowanki, zabawne ilustracje– zapewniają naszym studentom możliwość odtworzenia i zilustrowania wysłuchanych historyjek, a dzięki temu utrwalają nowe wyrażenia i struktury językowe.
  • Scenki z życia codziennego– dzieci z ogromną przyjemnością bawią się np. w sklep,w podróż  itp. Poprzez uczestnictwo w takich scenkach rodzajowych bez trudu zapamiętują praktyczne zwroty w języku angielskim.
  • Tematyka bliska dzieciom– zabawne i fascynujące historyjki i opowieści o wróżkach, autobusikach czy zwierzątkach dzięki zastosowanym elementom metody Total Physical Response Storytelling pobudzają wyobraźnię i gwarantują stałe zainteresowanie dzieci poznawaniem ciekawych treści poprzez język angielski.
  • Mini-inscenizacje teatralne– nasi mali studenci wcielając się w role bohaterów poszczególnych historyjek i odtwarzając ich przygody z pomocą ukochanych pluszaków, marionetek, kostiumów i masek , angażują się emocjonalnie i wtedy z łatwością zapamiętują angielskie zwroty i wyrażenia. Zakodowane w podświadomości struktury językowe zostają później niejako automatycznie odtworzone w konkretnych sytuacjach.
  • Muzyka– spełnia bardzo ważną rolę ponieważ odpowiedni rytm piosenek i towarzyszący im taniec ,wywołuje pozytywne emocje i przyspiesza zapamiętywanie słów i zwrotów w języku angielskim
  • Obecność na zajęciach rodziców/ opiekunów– umożliwia na bieżąco obserwowanie postępów dziecka

Śpiewanie piosenek, deklamowanie zabawnych rymowanek czy nazywanie po angielsku wykonywanych przez dzieci czynności są również ważnymi elementami w przyswajaniu języka angielskiego podczas zajęć dla tej grupy wiekowej w Play& Say Academy.
Regularne odtwarzanie w domu otrzymanych nagrań/CD powiązanych tematycznie z zajęciami „oswaja” naszych studentów z brzmieniem nowo poznawanych słów, zachęcając do śpiewania nagranych piosenek, które wykonujemy wspólnie na lekcjach oraz słuchania opowieści i historyjek, inscenizowanych na zajęciach.

GALERIA